Moje wskazówki na odchudzanie! + Recenzje preparatów!!!
Monday November 30th 2020

Zdrowa dieta w ciąży

Kobieta, która zachodzi w ciążę, musi koniecznie prowadzić zdrowy tryb życia. Wskazany jest jakiś lekki sport, który pomoże zachować dobrą kondycję i ułatwi poród, a który nie będzie zarazem nadmiernie męczący.

Idealnym sportem dla pań z brzuszkiem okazuje się pływanie oraz gimnastyka, najlepiej wykonywana w pozycji leżenia na plecach. Kobiety ciężarne mogą też powoli biegać czy jeździć na rowerze, lecz w ostatnich miesiącach ciąży ta aktywność jest już dla nich zbyt trudna.

Co jeść w ciąży

Niezwykle istotna okazuje się również dieta w ciąży. Ciężarne panie powinny odżywiać się bardzo zdrowo, dostarczając organizmowi wielu witamin i minerałów, jak też białka i błonnika.

Śniadanie ciężarnej może składać się jogurtu z bakaliami i miodem. Taki posiłek zawiera sporo cennych witamin i błonnika, a ponadto zaś jest sycący i słodki, co zapewnia dobry nastrój na cały dzień. Popić go można gorzką herbatą, najlepiej miętową lub rumiankiem.

Na drugie śniadanie ciężarna może spożyć omlet ze szpinakiem. Potrawa ta zawiera mnóstwo białka, żelaza i witaminy c, ponadto zaś jest ciepła i bardzo sycąca. Popić można ja sokiem pomarańczowym, który pomaga organizmowi przyswajać żelazo.

Obiad ciężarnej może składać się z zupy jarzynowej, która dostarcza wielu cennych witamin, jest pyszna i kolorowa.

Na podwieczorek można zjeść banana lub jabłko i popić kubkiem kakao, za na kolację idealne okażą się lekkie kanapki z ciemnego pieczywa, na przykład z twarożkiem i pomidorkiem czy rzodkiewką.

Taka dieta z pewnością pomoże rozwijać się płodowi i dobrze czuć przyszłej mamie.

Problemy zdrowotne podczas ciąży

Wiele kobiet po zajściu w ciążę boryka się z problemami zdrowotnymi. Najczęstszą dolegliwością jest anemia. Anemia w ciąży nie zagraża zbytnio dziecku, ale oczywiście bezwzględnie należy jest ją leczyć. Anemia w trakcie ciąży może być zażegnana w bardzo prosty sposób.

Należy odwiedzić lekarza, który ustawi dla nas odpowiedni program walki z anemią. Same nie powinnyśmy bawić się w doktora. Stosowanie leków na własną rękę i suplementów diety może być szkodliwe dla naszego nienarodzonego dziecka.

Anemia w trakcie ciąży powodować może złe samopoczucie i następują również zmiany w fizjonomii kobiety. Anemia podczas ciąży sprawia, iż włosy nam wypadają i tracą połysk.

Źródła: https://www.webmd.com/a-to-z-guides/understanding-anemia-basics

Pages

Interesting Sites

    Insider

    Archives