Moje wskazówki na odchudzanie! + Recenzje preparatów!!!
Monday November 30th 2020

Odchudzający nordic walking

Idź z kijkami po wymarzoną sylwetkę. Postaw na nordic walking i odchudzaj się bez stresu. Nie dość że się odstresujesz, spędzisz miło czas z grupą ludzi, to możesz przy tym schudnąć. Przeczytaj jakie korzyści niesie za sobą nordic walking.

Nordic walking, to marsz z użyciem specjalnie przystosowanych do tego celu kijków. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. ubiegłego wieku jako forma całorocznego treningu narciarzy biegowych. Prawidłowo wykonywany chód angażuje do pracy około 90% mięśni, dotlenia organizm oraz spala więcej kalorii niż marsz w tym samym tempie.

Wybierz kijki

Aby osiągnąć pełnię możliwości, jakie oferuje ten sport, wybierz odpowiednie kijki. Wykonane są z lekkiego stopu aluminium. Posiadają specjalny uchwyt, który mocuje dłoń do rękojeści, a także, grot ze stali nierdzewnej ułatwiający wbijanie się w podłoże, oraz gumowe nasadki pozwalające odbijać się od asfaltu czy chodnika. Długość kijka uzależniona jest od wzrostu. Prawidłowo dobrany powinien mieć ok. 70 proc. wzrostu ćwiczącego i sięgać mniej więcej do łokcia. Warto w sklepie przymierzyć kilka kijków, aby wybrać odpowiedni do wzrostu i budowy ciała.

Polecamy: Neofossen – Recenzja tabletek na odchudzanie

Kolejną niezwykle istotną rzeczą w nordic walkingu jest odpowiednia postawa oraz technika marszu. Podczas chodzenia plecy powinny być proste, podobnie jak ramiona, choć bez sztywności, brzuch – wciągnięty. Wykonujemy kroki naturalnej długości, stawiając stopy najpierw na pięcie, następnie „przetaczamy się” po ich zewnętrznej krawędzi i odbijamy się z dużego palca. Ręce i nogi pracują naprzemiennie: lewa noga, prawa ręka. Podczas odpychania się ręka powinna być wyprostowana, a dłoń otwarta.

Pamiętaj, że jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nordic walkingiem nie powinnaś przesadzić przy pierwszym treningu. Ten wydający się niepozornym chodem sport uruchamia nieużywane dotąd mięśnie i możesz nabawić się niezłych zakwasów. Zacznij od 20 minutowego chodu, z czasem zwiększając jego długość o 5-10 minut. Aby zachować dobrą kondycję zaleca się 30-60 minutowe marsze przez większość dni w tygodniu.

Ruszaj w plener i chudnij

Nordic walking to doskonała metoda spędzania wolnego czasu dla każdego. Wystarczy zebrać grupę znajomych i wyruszyć do pobliskiego lasu czy parku. Jak schudnąć 10 kg? Wystarczy że weźmiesz się porządnie za trening. Godzinny marsz pochłania aż 400 kcal. Dla porównania podczas zwyczajnego spaceru stracisz około 280 kcal. Chód z kijkami nie tylko kontroluje wagę, ale także poprawia zdrowie i kondycję. Odciąża kręgosłup, stawy i wypracowuje nawyk trzymania prostej postawy. Jeżeli brak ci towarzystwa do ćwiczeń zapisz się do jednej ze szkół nordic walkingu. Takie zajęcia odbywają się pod okiem instruktora w grupach od 10 do 20 osób średnio dwa razy w tygodniu.

Stopnie zaawansowania

Pierwsza faza nordic walkingu (zdrowotna) to trening dla schudnięcia, poprawy kondycji i odstresowania, ok. 1 h w tygodniu. W stopniu fitness (3 razy w tygodni po 1,5 h) ćwiczą osoby uprawiające inne dyscypliny. Etap trzeci jest dla osób chcącym wzmocnić górne partie ciała.

Czytaj dalej: Sliminazer – Analiza plastrów na odchudzanie

More from category

Neofossen – Recenzja tabletek na odchudzanie
Neofossen – Recenzja tabletek na odchudzanie

Otyłość jest coraz większym problemem trapiącym ludzi na całym świecie. Siedzący tryb życia, ciągły stres, [Read More]

Sliminazer – Analiza plastrów na odchudzanie
Sliminazer – Analiza plastrów na odchudzanie

Otyłość to w tej chwili jeden z poważniejszych problemów cywilizacyjnych, z którym cały czas nie możemy sobie [Read More]

Jak dbać o sylwetkę?

Duża grupa dziewczyn nieustannie boryka się z problemem cellulitu. Co ciekawe, problem ten dotyka coraz młodsze [Read More]

Tabletki odchudzające – wybór może decydować o zdrowiu!
Tabletki odchudzające – wybór może decydować o zdrowiu!

Gdzie kupujesz swoje preparaty na odchudzanie? Czy jest to sprawdzona apteka, a może drogeria? Czy decydowałeś się [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Insider

    Archives